Sel laupäeval tulevad Tallinnas kokku kauneimad kodu otsivad varjupaigakassid
29.11.2017

Allikas: lemmik.postimees.ee  

Laupäeval, 2. detsembril toimub Eesti suurim heategevuslik varjupaigakasside näitus «Kaunim Koduotsija», millest võtavad osa suuremad vabatahtlikud loomi päästvad organisatsioonid ning koduta loomade varjupaigad. 

Royal Canin Arenal PetCitys (Rannamõisa tee 8) kella 12–15 toimuval varjupaigakasside näitusel on kohal on üle 40 kodu otsiva kassi — nii väikesed kui ka suured karvakerad.

Kassinäitusele kohaselt toimub ka võistlus ning tänu peakohtunik loomaarst Tiina Toometile saavad varjupaigakasside seast välja valitud parimad kassid viies kategoorias: Tore Triibik, Lahe Lapik, Kena Kolmevärviline, Mõnus Mustik ja Üllatav Ühevärviline. Kõiki kasse ootavad auhinnad ja rosetid ning võitjatele on karikad. Samuti on kõik kiisud päriskodu otsingul ning valmis sobivusel kas või kohe samal päeval päriskoju kolima. Eesti suurimalt heategevuslikult kassinäituselt kodu leidnud kiisudega antakse kaasa kahe kuu toiduvaru ja muu vajalik. «Ärgitan kõiki inimesi, kes tahavad mõnda heategu teha, kaaluda võimalust mõnele neist kassidest kodu kinkida. Kutsun üles kõiki julgemalt võtma omale koju uut pereliiget,» tegi üleskutse abilinnapea Züleyxa Izmailova. 

Eelmisel aastal esmakordselt toimunud näituselt leidis kodu 15 kassi. Idee on sündinud ennekõike vajadusest juhtida tähelepanu loomadele, kel oma kodu pole. «Kunagi varem ei ole koondatud nii palju vabatahtlikke organisatsioone üheskoos kodu otsivate loomadega,» ütles kassinäituse peakorraldaja Klaire Niilus, kes loodab suurt külastajate arvu ja veelgi enam, et jõulueelsel ajal leiavad ka sel aastal paljud toredad näitusele tulevad karvakerad endale päriskodu. Näitusel osalevad ka Tallinna Paljassaare loomade varjupaiga kassid, kellele on see hea võimalus suhelda kassisõpradega personaalselt ja näidata oma suurepärast iseloomu. Varjupaiga kassitoas jäävad paljud ülisõbralikud ja armsad kiisud tihti suuremate ja julgemate taustal märkamatuks. Seetõttu on näitus kassidele suurepäraseks võimaluseks näidata end parimast küljest ja jõuda jõuluks uude koju. 

Toimub õnneloos ja heategevusmüük, mille tulu läheb varjupaikadele. Päeva juhib loomasõber Kertu Jukkum. Näitusel osalevad Varjupaikade MTÜ, Pesaleidja, Kassiabi, Eesti Loomakaitse Selts, Nurru Ometi, 58 Kassi Koju, Kelmiküla Kassijaam, Kass ja Pojad, Kiisusõbrad, Saaremaa Loomade Turvakodu ja Pakri Loomade varjupaik.