Korduma Kippuvad Küsimused

MINU KONTO

Konto loomine

Kuulutuste ja postituste sisestamiseks ning haldamiseks tuleb Loom24 keskkonda luua konto. Konto loomiseks vajuta vasakul äärel asuvat rohelist nuppu „LOGI SISSE“ ning vali avanevalt lehelt nupp „Registreeri“. Konto loomiseks on võimalik ennast sisse logida ka juba olemasoleva Facebooki või Google konto kaudu. Juhul, kui lood uue konto kasutades Loom24 registreerimisvormi, tuleb sul täita lahtrid täisnime ja e-maili aadressiga. Samuti tuleb sisestada kaks korda parool, millega hakkad edaspidi Loom24 kontosse sisse logima. Kui lahtrid on täidetud, kliki rohelisel nupul „Registreeri“ ning sinu Loom24 konto on loodud.

Järjehoidja lisamine

Kui soovid kuulutuse järjehoidjana salvestada, pead olema portaali Loom24 kontoga sisse loginud. Ava sobiv kuulutus ning vali rohelisel taustal asuva põhiinfo valikust nupp „Lisa järjehoidja“. Saad järjehoidjana lisatud kuulutust kuvada igal hetkel valides oma konto all asuvast menüüvalikust „Järjehoidjad“.

MINU KUULUTUSED

Kuulutuste sirvimine

Teiste kasutajate kuulutuste otsimiseks ja kuvamiseks pole Loom24 keskkonda sisse logimine kohustuslik. Loom24 keskkonda on kuulutuste kiireks ja lihtsaks sirvimiseks loodud märksõnade süsteem, mille abil on võimalik endale meelepärased kuulutused teiste seast välja filtreerida. Esiletõstetud kuulutuste nägemiseks kuva Loom24 pealeht, vajutades Loom24 logole üleval vasakul nurgas. Märksõnade abil kuulutuste filtreerimiseks sisesta sobiv märksõna kuulutuste ülal asuvasse lahtrisse „Sisesta filtreering“ ning vali rippmenüüst või sisesta ise endale meelepärane märksõna, mida sinu otsitav kuulutus sisaldama peaks.
Kindla kuulutusetüübi leidmiseks on abiks vasakul rippmenüüs asuvad täpsustused erinevate kuulutuste kategooriate vahel. Kasuta hõlpsamaks otsimiseks märksõnade abil kuulutuste filtreerimist.
Kuulutusetüübi kindlaks tegemise teeb lihtsamaks kuulutuse põhikuval asuv värviline ring, mille sees on vastavalt kuulutuse tüübile märge vastava kuulutusetüübi esitähest. Kuulutusetüüpide märgiste seletuse leiab Loom24 lehe alumisest osast.

Kuulutuse lisamine

Kuulutuse lisamiseks Loom24 keskkonda tuleb luua konto või logida sisse juba olemasolevasse kontosse. Kuulutuse lisamiseks kliki paremal ääres asuval nupul „LISA KUULUTUS“ ning asu kuulutuse andmeid sisestama. Vali rippmenüüst kuulutuse tüüp, tehing, kategooria, võimalusel selle täpsustus ja sisesta kontaktandmed. Juhul, kui lisad kuulutust esimest korda, tuleb sul valida „Sisesta uus“ ning seejärel sisestada kuulutuse kohta käivad kontaktandmed. Kui oled varem juba kuulutuse lisanud, on sul võimalik valida juba olemasolevad kontaktandmed või sisestada uued. Vajuta rohelisel nupul „Jätka“ ning jätka kuulutuse loomist. Abistavad juhtnöörid leiab liikudes rohelistele infokirja nuppudele. Kui oled kuulutuse loomisega valmis saanud ja veendunud, et kõik on korrektne, vajuta nupul „Saada ülevaatamisele“. Seejärel on kuulutus portaalis kuvatav, kuid kannab märget „Ülevaatamisel“. Kui kuulutus on administraatori poolt kontrollitud, eemaldatakse kuulutuselt märge „Ülevaatamisel“ või palutakse ebasobiv kuulutus korrigeerida.

Kuulutuse muutmine

Avaldatud või administraatorite poolt ebasobivaks märgitud kuulutust saad muuta logides sisse oma Loom24 kontosse. Valiku „MINU KUULUTUSED“ all näed oma lisatud kuulutusi ning klikates vastaval nupul, saad muuta juba lisatud kuulutust. Muudetud kuulutus saadetakse uuesti administraatorite poolt ülevaatamisele ning seni kannab kuulutus märget „Ülevaatamisel“.

Kuulutuse kustutamine

Avaldatud või administraatorite poolt ebasobivaks märgitud kuulutuse saad kustutada logides sisse oma Loom24 kontosse. Valiku „MINU KUULUTUSED“ all näed oma lisatud kuulutusi ning klikates vastaval nupul, saad kustutada juba lisatud kuulutuse.

Kuulutuse printimine

Kuulutuse printimiseks ava sobiv kuulutus ning kliki rohelisel taustal asuva põhiinfo valikus nupul „Trüki“. Kuulutus on võimalik välja printida A4 suurusele lehele sinu arvutiga ühendatud printeri abil.

Ebasobivast kuulutusest teada andmine

Loom24 portaalis kuvatavast ebasobivast kuulutusest on võimalik nii külastajal kui kasutajal teavitada administraatoreid avades kuulutuse ning klikates rohelisel taustal asuva põhiinfo valikus nupul „Pole sobilik“. Sinu poolt ebasobivaks märgitud kuulutus läheb taas administraatorite poolt ülevaatamisele ning vajadusel eemaldatakse.

Kuulutajaga kontakti loomine

Kuulutuse omanikuga tehingu sooritamiseks ava sobiv kuulutus. Rohelisel taustal asuva põhiinfo valikus on kuvatud kuulutuse omaniku telefoni number ning valik e-kirja saatmiseks. Ära soorita tehingut enne, kui oled veendunud tehingu korrektsuses! Loom24 ei vastuta kasutajavaheliste tehingute eest.

MINU SUHTLUS

Lemmiku lisamine oma konto alla

Üheks võimaluseks lisada oma konto alla lemmik on avada oma konto, klikkides enda nimel üleval vasakul nurgas. Konto all olevates valikutest valida „Minu loomad“
Teiseks viisiks on avada valik „MINU SUHTLUS“. Avanenud lehelt vali oma profiilipildi all paremas nurgas asuv punane nupp noolega. Avaneb valik „Lisa uus loom“ – kliki sellel.
Kui oled jõudnud lehele „MINU LOOMAD“, vajuta suurele rohelisele nupule.
Avanenud lehel saad täita oma lemmiku kohta erinevad andmed, mis hiljem on kuvatud sinu lemmiku profiilil.

Teiste kasutajate sirvimine

Ava oma nime kõrval asuv valik „MINU SUHTLUS“. Sisesta lahtrisse „Otsi sõpru…“ oma sõbra nimi, kelle soovid Loom24 suhtlusest üles leida. Sõbra postituste nägemiseks tuleb tema jälgimiseks klikkida tema profiilipildi kõrval asuval rohelisel pluss-märgiga nupul või kasutaja kontol nupul „Hakka jälgima“. Kõigi kasutajate postitused, keda sa oma konto alt jälgid, on kuvatavad suhtlusevoos.

Teiste kasutajate jälgimine

Otsi kasutaja, keda ja kelle lemmikut soovid jälgida, „MINU SUHTLUS“ valiku alt lahtri „Otsi sõpru…“ kaudu. Kasutaja leidmisel tuleb tema jälgimiseks klikkida tema profiilipildi kõrval asuval rohelisel pluss-märgiga nupul või kasutaja kontol nupul „Hakka jälgima“.

Suhtlusevoo ja sõprade postituste kuvamine

Oma jälgitavate kasutajate postitusi, pilte ja videoid näed klikkides valikul „MINU SUHTLUS“. Avaneb sinu suhtlusvoog, kus on ajalises järjestus kõik sinu sõprade ja nende lemmikute postitused, uuemad eespool. Postitusi on võimalik oma konto alt lisada meeldivaks, jagada ja kommenteerida.