Mänguhimuline Jossu otsib päris oma kodu
03.05.2016

Mõned kuud tagasi hakkas Eesti Loomakaitse Seltsi vabatahtlikul Kuusalus järgi kõndima noor isane kassike, kellel kodu ei paistnud olevat kuskil. Vabatahtlik võttis kassi enda juurde ja asus tema leidmist kuulutama nii tänavapostidel kui ka sotsiaalmeedia avarustes. Kiisul puudus kiip ja ka kuulutuste vastu ei paistnud keegi huvi tundvat.

Tänaseks on kassipoiss hoiukodus, ristitud Jossuks ja saanud kõik korralikule kassile vajalikud protseduurid alustades kiibistamisest, parasiiditõrjest ja vaktsineerimisest ning lõpetades kastreerimisega. Jossu on seega igati valmis leidma omale nüüd uue hea kodu, kus teda hästi hoitakse ning tal poleks enam kunagi tarvis tänaval üksinda hulkuda ja võõrastelt abi otsida.

Jossu on oma hoiukodu sõnul nii iseloomult kui ka välimuselt nunnu! Ta on väga sõbralik ja sotsiaalne, naudib pikki paisid, lõua alt sügamist ja kaisus olemist. Süüa meeldib talle ka väga ja õnneks on ta säilitanud tänaseni oma normaalkaalu. Kui hoiukodu perenaine koju tuleb, lippab Jossu tavaliselt tervitades ukse ette vastu ja hakkab kohe jutustama. Sealjuures mitte mjäuguma, vaid pigem kurruma ja nurruma! Jossule meeldib ka pidevalt perenaisel kannul käia ja vaadata, mis ta parasjagu teeb. Kassipoiss on ka väga mänguhimuline ja jookseb mängutuhinas naljakalt edasi-tagasi: selg läheb küüru ja saba kaardu ning siis paneb muudkui ühest toast teise! Jossule meeldivad üle kõige aga hetked kui saab oma inimese seltsis losutada: tulla näiteks kõhu peale magama kui pikali ollakse või vähemalt kuskile külje juurde, ent peaasi on olla kusagil lähedal! Lisaks meeldib Jossule ennast pidevalt puhastada ja akna peal istuda ning naabrivalvet pakkuda. Liivakastis käib see viisakas noormees samuti ilusti ja teeb kõik oma hädad ikka sinna.

Aidake Jossul uus hea kodu leida! Lisainfot saab tema kohta küsida kirjutades info@loomakaitse.ee või helistades seltsi infotelefonile 5267117 (tööpäeviti kell 9-17). Kui tundsite Jossus ära oma uue pereliikme, täitke palun loomasoovija ankeet SIIN.