V
ENERGILINE YUKI OTSIB KOGENUD KODU

Eesti Loomakaitse Selts Raplamaa | 03.02.2022

Yuki eelmisest elust teame päris vähe. Koera märgati Raplas mitmeid kordi hulkumas. Pärast seda, kui peremehega oli räägitud, otsustas ta looma loovutada. Yuki tervis ja käitumine viitavad sellele, et teda ei ole väärkoheldud.

Yuki on valdavalt sõbralik koer, kuid võib juhtuda, et kui miski ei meeldi, võib hammustamisega märku anda. Kui miski ta vihale ajab, on tal kalduvus käituda ettearvamatult ja äkiliselt. Näiteks hoiukodus soovis Yuki aedikust välja saada, kuid tema takistamisel loom hammustas. Samas jalutuskäikude ajal, kui teda rihmast tagasi tõmmata, ei tee loom väljagi. See on kindlasti käitumisprobleem, millega peab tegelema koostöös koertetreeneriga.

Energilise koerana otsib Yuki endale peremeest, kes armastab liikuda sama palju kui tema ning kindlasti ei sobi talle korterielu. Küll aga tuleb Yukile õpetada rihmakombeid, sest loom on harjunud tirima. Praegune hoiukodu on tegelenud aktiivselt looma koolitamisega “Yuki lubab rihma ja trakse üle pea panna ning õpib juurde tulema ja istuma,” jagas hoiukodu.

Yukile oleks hea, kui uues hoiukodus oleks vähe loomi. Praeguses hoiukodus kardab ta suurt emast koera. Kassidega ei ole teda kokku lastud, kuid siiani on ta hakanud nendega haukuma ning suure tõenäosusega ei sobiks ta kassidega elama. Kindlasti peaks olema aega temaga tegeleda, kuna Yuki on hetkel veel koolitamata tormakas koer.

Yuki on isane umbes 2014 aastal sündinud koer.

Kui tundsid ära enda uue pereliikme, siis täida loomasoovija küsimustik aadressil https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc0_16nJlVoVhPr0sEYeDIiGiHjErNkBJbe2ZKtb_flqJ3JPA/viewform

Kategooria: Koerad
Varjupaika saabunud: 24.01.2022

Tehtud protseduurid:

  • Elektrooniline mikrokiip
  • Lemmikloomapass
  • Vaktsineeritud
  • Kastreeritud
  • Parasiiditõrje