T
Tiina Toometi Kliinik

Teenuse koduleht

29. jaanuaril 1992. aastal tulid Tiina Toometi Kliinikusse, mis koosnes tol hetkel ühest 12 ruutmeetrisest toast, esimesed patsiendid. Aasta pärast olime sunnitud kolima 6 korda suurematesse ruumidesse ja tööle asus 2 arsti (dr. Tiina Toomet ja dr. Ülle Kell) ning 2 assistenti. 1994.aastal lisandusid dr. Elina Lasseron ja kõige pikaaegsema staažiga assistent Thekla Dektjarjov ja jälle jäi kitsaks. Vaja oli eraldi röntgenruumi ning korralikku opisaali. 1996. aastal kolisime Balti jaama juurde Kopli tänavale.

2007. aasta jaanuarist töötame praeguses kohas Sõle 3, kus meie käsutuses on 5 vastuvõturuumi, röntgen, hambakabinet ja operatsiooniblokk. Loomaarstid Inessa Zaitseva ja Kersti Kallisma tegelevad peamiselt sisehaigustega, Elina Lasseron ja Angela Tiivel nii sisehaiguste kui pehmete kudede kirurgiaga. Dr. Zaitseva tegeleb süvendatult dermatoloogia ja dr. Tiivel hematoloogiaga. Lisaks neile tohtritele võtavad meie kliinikus patsiente vastu veel dr. Ülle Kell (silmahaigused), dr. Ingrid Hang (seedetrakti haigused), dr. Merit Villemson-Kavak (südamehaigused) ja dr. Toomet (naha- ja kõrvahaigused ning allergiad)

Eduka ravi eelduseks on korralik diagnostika. Kliinilise vere ja vere biokeemia aparaadid ning röntgen- ja ultraheliaparatuur ning endoskoop võimaldavad kiiremini ja täpsemalt haiguse põhjuseni jõuda ning seeläbi ka paremini ravida. Uriiniproovid, nahakaaped, vereuuringud ning naha – ja kõrvatsütoloogiad – see on meie väikese laboratooriumi igapäevatöö. Keerulisemate laboruuringute puhul teeme koostööd mitmete laboritega.

Operatsioonid toimuvad ülejäänud kliinikust eraldatud blokis, kuhu steriilsuse tagamiseks pääsevad vaid kirurg ja operatsiooni assistent (assistendid). Valdavalt kasutame inhalatsioonanesteesiat ja patsiendi seisuni jälgimiseks pulssoksümeetrit. Operatsioonijärgsed tunnid veedab patsient puuris assistentide valvsa pilgu all. Puurid on päevaseks statsionaariks ka haigetele, kes peavad olema pidava jälgimise all või kellele sooritatakse päeva jooksul mitmeid diagnostilisi – või raviprotseduure.

Aastast 2012 toimuvad meie kliinikus kutsikate eelkooli tunnid dr. Kersti Sekseli metoodika järgi. Eelkoolis saavad 2-4 kuused kutsikad turvalises ümbruses tutvuda teiste koerte, uute inimeste ja situatsioonide ning samuti ka loomakliiniku endaga. Tuttavasse kohta on kergem hiljem ka terviseprobleemide korral tulla. Stressivaba õhkkond loob soodsamad tingimused paranemiseks.

Anname igapäevaselt endast parima, et patsiendid saaksid professionaalset abi, tunneksid end mugavalt ja omanikud oleksid rahul.

Kategooria: Teenus