V
TAGASIHOIDLIK ROKKAR ROKI SOOVIB OMA KOJU

Eesti Loomakaitse Selts Harjumaa | 01.02.2024

Nimi: Roki

Sünd: 2021

sõbralik, tagasihoidlik (alandlik).

Roki loovutati meile koos sõbra Rikiga. Kahjuks olid mõlemad merisead valede pidamistingimuste tõttu halvas seisus, kuid Rokil on tervis juba hea ning on valmis minema uude koju. Riki vajab veel ravi.

Roki on rahuliku ja alandliku iseloomuga pikakarvaline meriseapoiss. Söögiisu on tal väga hea, sööb hästi nii heina, kui kuivtoitu ja juurvilju. Kõige rohkem maitsevad talle punane paprika, porgand ja kurk. Toas jalutades on ta uudishimulik, uurib suure huviga kõike ümbritsevat. Roki on kogu elu elanud koos oma sõbra Rikiga, suuri kaklusi nende vahel ei toimu kuid Roki on kindlasti see, kes annab alla kui vahel poistel ütlemiseks läheb. Usume, et Rokile meeldiks olla puuris üksi rohkem.

Roki põdes kaugele arenenud pododermatiiti, esimese vasaku käpa tald oli tal tugevas põletikus ja haavandiga, üks liiges ka põletikus. Roki sai ravi ja tänaseks on haavand paranenud, kuid käpp vajab kindlasti jälgimist. Roki peaks saama veel ka siirupit liigeste jaoks.

Meriseapoiss vajab kindlasti palju liikumist ja pehmet allapanu ( fliis, vannitoamatt jne). Kuna ta on pikakarvaline, siis vajab hooldust ka tema karvastik, seda tuleb regulaarselt kammida, et vältida pusade teket. Vajab suurt puuri, ideaalis umbes 71 x 138 cm. Kindlasti võiks loom saada mõne tunni kord päevas uudistada suuremal alal ringi. Kindlasti peab ala olema ohutu, kus ta ei saa midagi ohtlikku kätte.

Kui tundsin ära enda uued pereliikme, siis täida loomasoovija küsimustik aadressil:

https://forms.gle/mDciQsF19fgUDVW27

Kategooria: Muud varjupaiga loomad
Varjupaika saabunud: 04.01.2024