V
KAKS KÄÄBUSHAMSTRIT OTSIVAD KODU

Eesti Loomakaitse Selts Tartumaa | 01.04.2021

Tegu on roborovski ehk kõrbe hamstritega. Hamstrid on sündinud veebruari alguses ning kõik on emased. Tüdrukute tervis on korras.

Iseloomult on nad kõik pigem arglikud. Neile meeldib oma puuris vaikselt toimetada ning kättevõtmist ei armasta. Kuid armastavad teiste kääbushamstrite seltskonda ehk eelistavad elada mitmekesi. Seega loovutame hamstritüdrukud paaris.

Kuidas nad meie hoole alla sattusid?

Hamstrite omanik ostis loomapoest enda teada kaks samasoolist hamstrit. Selle aasta alguse aga omaniku üllatuseks sai üks hamstritest kuus poega. Omanik võttis ühendust loomapoega, kust öeldi, et ta neid hoiaks kuu aega ning siis tooks neile. Selle aja jooksul suri ära isahamster ning nädal peale seda poegis emahamster uuesti. Omanik üritas ka ise hamstritele uued kodud leida, aga sai palju soovitusi hamstrid madudele toiduks ära anda. Sellepeale võttis ta meiega ühendust, et olla kindel, et pisikesed leiavad endale hea uue kodu.

Esimesed pojad on valmis uude koju minema. Teine pesakond on aga veel väga tilluke.

Kes on roborovski hamstrid?

Roborovski hamster on kääbushamstritest kõige väiksem, olles 7,5 sentimeetri pikkune. Roborovski hamster pärineb Mongoolia ja Põhja-Hiina aladelt. Teda tuntakse ka kõrbe-kääbushamstri nime all. Tema karv on beežikas, aluskarv hall, kõht valkjas ning neil puudub teistele kääbushamstritele iseloomulik seljatriip. Roborovski hamstrile on iseloomulikud ülejäänud karvast heledamad silmatorkavad kulmud.

Elavad nad 3 - 3,5 aastaseks.

Kui soovid hamstritüdrukutele kodu pakkuda, siis täida sooviavaldus siin:

https://forms.gle/mDciQsF19fgUDVW27

Kategooria: Muud varjupaiga loomad
Varjupaika saabunud: 22.03.2021